BrainMax Pure Kombucha jasmín 330ml

Tento kvalitní kus BrainMax Pure Kombucha jasmín 330ml od značky BrainMax Pure snadno získáte zde teď za výhodnou cenu! Ceny od 72 Kč
Cena: 72 Kč

Kombucha je mírně perlivý, fermentovaný nápoj vyrobený ze zeleného čaje, trošky cukru a specifické kultury, která prochází procesem fermentace. Fermentací dále získává kombucha na své síle a je bohatá na probiotické kmeny, vitamíny skupiny B a vitamin C. Má osvěžující nasládlou chuť, kterou nápojí propůjčuje citronová tráva. Aktivní kvasinky mění během bakteriálního kvašení, takže v nápoji jsou stopová množství alkoholu. Nápoje je jemně perlivý, nicméně jde o výsledek přírodního kvašení, který zvýrazňuje chuť kombuchy a zároveň není tak agresivní jako u klasických sycených nápojů pomocí CO2. V horkých letních dnech příjemně osvěží, dodá energii a navíc podpoří trávení tím nejlepším způsobem.

Co je kombucha?

Kombucha je fermentovaný nápoj a přestože základní surovina připomíná houbu, nejedná se o houbu v pravém slova smyslu. Přesněji řečeno jde o speciálně vyšlechtěnou mikrobiální kulturu, která je zodpovědná za celý fermentační proces.

Zelený čaj jako základ výborné kombuchy

Pro základ kombuchy jsme zvolili zelený čaj, který není jen zdrojem kofeinu, ale také katechinů. Polyfenolických sloučenin, které propůjčují nápoji silné antioxidační vlastnosti. Fermentací se navíc zvyšuje antioxidační účinek obsažených látek oproti běžnému čaji. Zelený čaj je výborný základ pro kombuchu, protože se tím ještě násobí jeho vliv na zvýšení energie. Proto se po vypití budete cítit plní elánu. Přestože je k výrobě kombuchy zapotřebí cukr, jeho množství je natolik malé, že jej lze označit za nízkokalorický nápoj.

Nepasterizovaná a nefiltrovaná

Kombucha je sama o sobě produktem mnoha významných látek a probiotických kultur. Aby si tyto látky zachovala, kombuchu dále nepasterizujeme ani nefiltrujeme. Díky tomu si může vysloužit označení RAW a jako takovou je zapotřebí kombuchu uchovávat v lednici, aby nedošlo k jejímu znehodnocení.

Jak chutná kombucha?

Podmanivá chuť jasmínu doplněná lehkými tóny zeleného čaje s jemnou kyselinkou a trochou osvěžující svíravosti typické právě pro většinu kvalitních zelených čajů. Navíc není příliš sladká. Jelikož není založena na cukernaté chuti ale na kvalitním čajovém fermentu, patří ta naše s nejnižším obsahem cukrů vůbec! Kombuchu doporučujeme otevírat vychlazenou, v opačném případě může vypěnit.

Kombucha a trávení

Naše střeva jsou osídlena miliardami bakterií a mikroorganismů, které mají pro naše zdraví nepostradatelný význam. Představte si mikrobiom jako různorodou komunitu organismů, kdy na jedné straně stojí bakterie, které nám škodí a na straně druhé bakterie, které nám pomáhají. K dosažení rovnováha mezi těmito bakteriemi nám mohou pomoci některé potraviny. Fermentované potraviny, jako jsou jogurty, kimchi nebo právě kombucha obsahují živé mikroorganismy. Jelikož je kombucha produktem fermentace, vzniká řada probiotických kmenů, které jsou důležité pro vyvážený střevní mikrobiom. Kombucha je díky procesu fermentace bohatá na probiotické kmeny především z řady saccharomyces.

Kdy si dopřát kombuchu?

Kombucha obsahuje kolonii bakterií a kvasinek, které jsou po smíchání s cukrem zodpovědné za zahájení fermentačního procesu. Díky tomu je bohatá nejen na probiotické kmeny, ale také na enzymy. Proto je kombucha výborným nápojem po jídle, kdy podpoří trávení a minimalizuje pocity těžkého žaludku. Kombucha obsahuje 0,5–1,2 % alkoholu, který přirozeně vzniká při fermentaci.

SLOŽENÍ:

obsahuje: (96%) nálev ze zeleného čaje a jasmínu (pitná voda, zelený čaj, jasmín), cukr, kvasinkové kultury, bakterie mléčného kvašení.

DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte podle potřeby

UPOZORNĚNÍ

Po otevření ihned spotřebujte. Skladujte na tmavém a chladném místě, při teplotě +2 až +8 °C. Nevystavujte slunečnímu záření či mrazu. Obsahuje přirozeně vyskytující se alkohol do 1,2% obj. Jemný zákal nebo shluky živých kultur nejsou závadou. Není určeno pro děti do 3 let.

Průměrné nutriční informace

ve 100 g
Energetická hodnota 60 kJ (1%*)
Energetická hodnota 15 kCal (1%*)
Bílkoviny – proteiny 0,1
Sacharidy – uhlohydráty 3,7 g (1%*)
z toho cukry 3,6 g (4%*)
Tuky 0,1
z toho nasycené mastné kyseliny 0,01
Sůl 0,01

Barva vícebarevná
BrainMax Pure Kombucha jasmín 330ml u nás získáte za akční cenu 72 Kč.

Další produkty z kategorie Iontové nápoje


Top